Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

Αποκλεισμός με ψηλά το κεφάλι για τον Άρη Αιτωλικού

Άρης Αιτωλικού – Καλαμάτα 3-4 στα πέναλτι.
Ένα συναρπαστικό παιχνίδι παρακολούθησαν περί τα 1000 και πλέων άτομα που βρεθήκαν το απόγευμα της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο Αιτωλικού για την αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη και την ομάδα της Καλαμάτας.
Νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα της Καλαμάτας με 4-3 στα πέναλτι (1-1 κανονικός αγώνας, 2-2 παράταση) χάρη στην ψυχραιμία των ποδοσφαιριστών τις από την γραμμή των έντεκα μέτρων.......

Το φιλμ του παιχνιδιού:
γκολ για την Καλαμάτα που θα ακυρωθεί ως οφσάιντ,  ο Γεωργακόπουλος θα κάνει την σέντρα, ο Καραχάλιος έπιασε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
Ποιο δυνατά έχουν μπει στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι δημιουργώντας πιέσει στα καρέ του Ζέρβα..
22΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καραχάλιο, με την μπάλα να περναει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ζέρβα.
25΄ άστοχη έξοδος από τον Ζέρβα με τον Γεωργακόπουλο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
30΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καβαλιέρη, θα γλύψει το οριζόντιο δοκάρι του Κολοβούρη .
33΄Κιτρινι κάρτα για τον Τριλιανό για διαμαρτυρία
38΄ Γκολ για την Καλαμάτα με τον Γεωργακόπουλο, ο Τριανταφυλλάκης θα κάνει την σέντρα, με τον Γεωργακόπουλο να παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων και να ανοίγει το σκορ 0-1.
45΄ σουτ του Γεωργακόπουλος θα περάσει  άουτ.
47΄ Γκοοολ για τον Άρη, σουτ του Μπαρμπαρούση έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να πηγαίνει στο αριστερό παραθυράκι του Κολοβούρη κάνοντας το 1-1.
Έχουμε φτάσει στο 81΄λεπτο του παιχνιδιού με τις δυο ομάδες να μην έχουν δημιουργήσει κάτι το ιδιαίτερο στα καρέ τον δυο εστιών, με την ομάδα της Καλαμάτας να έχει μια μικρή υπεροχή.
90΄ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, όταν κεφαλιά του Ντιά θα σταματήσει στο δοκάρι του Ζέρβα.
92΄ πρώτη καλή στιγμή στην παράταση για των Άρη, όταν σε σέντρα του Καλοκαίρη η μπάλα θα φτάσει στα πόδια του Μπαρμπαρούση το σουτ του τελευταίου θα αποκρούσει σωτήρια ο Κολοβούρης.
101΄ γκολ για την Μαύρη Θύελλα, άψογος συνδυασμός στην αντεπίθεση ανάμεσα σε Καλαντζή και Καραχάλιο, με τον τελευταίο να κάνει το 1-2.
105΄ προβολή του Μπαρμπαρούση για τον Άρη θα πέσει και θα μπλοκάρει ο Κολοβούρης.
106΄ γκοοολ για τον Άρη, σουτ με τον Μακρή σε φάση διαρκείας και το παιχνίδι ξανά στα ίσια, 2-2.
119΄ σουτ με τον Καλοκαίρη για τον Άρη που θα περάσει άουτ.
Λήξη του παιχνιδιού, με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στα πέναλτι..
ΑΡΗΣ: Πατσέας 1, Καλοκαίρης 2, Καβαλιέρης 3, Γρηγοριάδης αουτ, Μακρής απόκρουση Κολοβούρη.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Καλαντζής 1, Καραχάλιος 2, Ρήγας 3, Τσιμικλής 4,
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ: Ζέρβας, Πατσέας, Χονδρογιάννης (77΄Καλοκαίρης), Τριλιανός, Μακρής, Μπερερής (72΄Ζηνεμπής), Καβαλιέρης, Γρηγοριάδης, Γαβρίνας (59΄Κολοβάκης), Μπαρμπαρούσης, Λαδάς.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κολοβούρης, Τσόπελας, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Ντία, Τσιμικλής, Καραχάλιος, Γεωργακόπουλος (74΄ Καλογερόπουλος Α), Αθανασόπουλος (104΄Σκαρλάτος), Ρήγας, Πούτσης (59΄ Καλαντζής) .